nurfettahoğlu

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

12 Kasım 1980

Ülke

Almanya

Burç

Akrep akrep

926

kez görüntülendi

Nur Fettahoğlu Kimdir?

Nur Fettahoğlu 12 Kasım 1980 tarihinde Almanya’nın Duisburg kentinde doğmuştur. Asıl adı Asiye Nur Fettahoğlu’dur. Aslen Rize’li olan oyuncu, beş çocuklu Karadenizli bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Annesi Fatma Fettahoğlu ve babası Sinan Fettahoğlu’dur. Almanya’da doğduktan kısa bir süre sonra Türkiye’ye dönmüştür. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okumuştur. Öğrenim hayatına Beşiktaş Lisesi’nde devam etmiştir. Ardından üniversite hayatı için Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünü okumuştur ve mezun olmuştur.

Nur Fettahoğlu, çeşitli bankalarda çalıştıktan sonra Sky Türk’te borsa dalında spikerlik yapmıştır. Oyunculuk hayatına “Benden Baba Olmaz” ile başlamıştır. Ardından “Gönül Salıncağı” dizisinde rol almıştır. “Aşk-ı Memnu” dizisinde “Peyker” rolüyle iyice tanınmıştır ve yıldızı parlamıştır. “Kurtlar Vadisi Filistin” sinema filminde Necati Şaşmaz’la başrolü paylaşmıştır. “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide “Mahidevran Sultan” karakterini canlandırmıştır. “Mahidevran Sultan” rolünde Yardımcı Başrol olarak birçok ödül almış ve beğeni toplamıştır. Ardından “Hayat Yolunda” adlı dizide “Şafak” adında bir doktora hayat vermiştir.

Nur Fettahoğlu ilk evliliğini 2008 yılında borsacı Murat Aysan ile yapmıştır. 2011 yılında boşanmıştır. 2013 yılında iş adamı Levent Veziroğlu ile evlenmiştir. 2015 yılında yollarını ayırmıştır. Bu evliliğinden kızı Elisa Güzin Veziroğlu dünyaya gelmiştir.

Kaynakça

www.haber61.net