numan-guzey

Doğum Tarihi

1948

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

7372

kez görüntülendi

Numan Güzey Kimdir?

Numan Güzey, 1948 yılında İstanbul’da doğdu. İ.Ü. Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Barosu’na bağlı olarak 30 yıl avukatlık yaptı. 1994-1999 yılları arasında ise Fatih Belediyesi Meclis Başkan 1. Vekilliği görevini 5 yıl süre ile yürüttü.

Sosyal ve sportif nitelikli çeşitli derneklerde yönetici ve eğitici olarak görevlerde de bulunan Av. Numan Güzey, aynı zamanda BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) üyesidir.

29 Aralık 2008 – 23 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevini yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlığını yaptı.

Nafiye Hanım ile evlidir. Kızı Aslı Gilman Güzey ile Hasan Hüseyin ve Fatma Küser’in oğulları Mehmet Turan Küser’in ile evlendi. Beyoğlu Evlendirme Dairesi’nde kıyılan nikâh törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın nikâhı kıydığı törende Erdoğan, gelin Aslı Gilman Güzey’in şahitliğini yaptı.

23 Kasım 2011 tarihinde İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atanmış 15 Mayıs 2013 tarihinde emekli olarak İl Müdürlüğü görevinden ayrılmıştır.

İleri seviyede Fransızca ve Arapça bilen Av. Numan Güzey, evli ve 4 çocuk babasıdır.