Doğum Tarihi

15 Mayıs 1970

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

1955

kez görüntülendi

Nizamettin Bilici Kimdir?

1970 yılında Trabzon Çaykara Köknar Köyünde doğdu. İlk öğrenimini Köknar İlkokulunda, Orta öğrenimini Yahyalı İmam Hatip Lisesinde, Lise öğrenimini Çankaya İmam Hatip Lisesinde ve Üniversite öğrenimini de Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı.

Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Biliminde master yapmaktadır.

Daha sonra inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın kurucu ortağı oldu ve genel müdürü olarak görev yaptı. Akabinde medya ve reklam sektörüne girerek YAYSAT’ın dağıtımını yaptığı Medya Market isimli Türkiye’nin ilk Ücretsiz İlan gazetesini çıkardı.

Teknolojik gelişmelerin oluşturduğu ihtiyaçları da dikkate alarak 2008 yılında İnternet medyasına adım attı.

Başta birincikuvvet.com olmak üzere bir çok site kurdu ve işletti. Halen İnternet medyası ve reklam organizasyon konuları ile yoğun bir biçimde ilgilenmektedir. İnternet Medyasına olan ilginin artması ile de bu alanda oluşan örgütlenme ihtiyacına cevap vermek için de 2009 yılında Uluslararası İnternet Medya ve Basın Birliğini, sonrasında da birkaç dernekle beraber İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu’nu kurdu. Bu STK’ların halen genel başkanlığını yürütmektedir.

Ardından da Başkanı olduğu İMEF’in de kurucuları arasında yer aldığı 3 federasyonla birlikte Türkiye’de medya alanında kurulmuş ilk Konfederasyon olan TİKON’u (Türkiye İletişim Konfederasyonu) kurdu ve genel başkan vekilliği görevini yapmaktadır.

Bilişim Olimpiyatları jüri üyeliği, Siber Güvenlik İnisiyatifi üyeliği, Denge ve Denetleme ağı üyeliği de ülkemiz insanına fayda sağlamak amacı ile yürüttüğü faaliyetler arasındadır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Bilici, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Ajansı ile İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu’nun birlikte organize ettiği ”Türk Dünyası Medya Buluşmaları” etkinliğinde 27 ülkeden 260 medya mensubunun oluşturduğu ”Uluslararası Türk Medyası Platformu” sözcülüğüne seçilmiştir.