Doğum Tarihi

10 Mart 1974

Ülke

Türkiye

Burç

Balık

88384

kez görüntülendi

Nevbahar Demirağ Koç Kimdir?

Nevbahar Demirağ Koç 10 Mart 1974 tarihinde doğdu. Nevbahar Demirağ’ın annesi 1970 yılının Türkiye Güzellik Kraliçesi Afet Tuğbay, babası AND Film’in patronu Turgut Demirağ.

Nevbahar Demirağ ilkokuldan üniversiteye kadar, tüm eğitimini Amerika’da yaptı. Üniversiteyi bitirdikten sonra da Türkiye’ye dönmeyip, Los Angeles’ta yaşamına devam etti.

21 Ekim 2005 tarihinde işadamı Rahmi Koç‘un oğlu Ali Koç ile Evlendi. Mustafa Vehbi Koç’un evinde ve Hikmet Tekçe ile Ömer Karacan’ın şahitliğinde gerçekleşen nikah töreninde yalnızca aile üyeleri hazır bulundular.

Nevbahar Demirağ Koç, sanatın her türüyle yakından ilgilenen bir isim. Özellikle önemli resim sergilerini kaçırmıyor. KÜSAV’ın (Kültür Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı) başkanı olan kayınvalidesi Çiğdem Simavi’nin açtığı sergilerin de gediklisi.

Spora büyük ilgisi olan Nevbahar Demirağ Koç, tenis oynamayı, yüzmeyi ve uzun yürüyüşler yapmayı çok seviyor.

Halen Açık Kapı Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Nevbahar Koç’un İrem Kınay’la birlikte yazdığı ve Boğaziçi’ndeki 20 yalının tanıtıldığı Bosphorus Private kitabı 2017 yılında yayımlanmıştır.

Sadberk Leyla Koç adında bir kızı, Kerim Rahmi Koç adında bir oğlu var.

 

Kaynakça

Vehbi Koç Vakfı Ansiklopedisi