necip-camuscu

Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

1967

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

1938

kez görüntülendi

Necip Camuşcu Kimdir?

1967 yılında Ankara‘da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. Camuşcu, Yüksek Lisansını University of Manchester Institute of Science and Technology, doktorasını ise University of Newcastle upon Tyne de yaptı.

2005, 2006 ve 2007 yıllarında, TÜBİTAK Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü’nü alan Prof. Dr. Camuşcu, iyi derece İngilizce biliyor.

2007 yılından beri TOBB ETÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Camuşcu, 2013 yılının başından itibaren Rektör Danışmanı olarak görev yaptı.

6 Haziran 2013 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Rektörlüğüne atandı.

Uzmanlık alanı mühendislik malzemeleri ve imalat teknolojisi olan Prof. Dr. Camuşcu’nun, bu alanlarda uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde yayınlanmış makaleleri, konferans bildirileri, danışmanlığında bitirilen ve devam eden yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır. Ayrıca özel sektör ve kamu destekli projelerde yürütücü, araştırmacı ve danışman olarak görev üstlenmiştir.