Nazlı_Deniz_Kuruoglu_kimdir

Doğum Tarihi

1960

12880

kez görüntülendi

Nazlı Deniz Kuruoğlu Kimdir?

Nazlı Deniz Kuruoğlu, 1960 yılında doğdu. 12 Haziran 1982 tarihinde, o yıl İstanbul’da düzenlenen Miss Europe 1982 yarışmasında birinci oldu.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Klasik Bale bölümü mezunu olan Kuruoğlu, menisküs ameliyatı olduktan sonra dans kariyerine son verene kadar Devlet Operası gibi önemli kurumlarda balerin olarak sanat icra etmiştir. Mezun olduğu üniversitede hareket bilimleri konusunda öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Aynı zamanda bir kozmetik şirketinin de ortağı olan Kuruoğlu, resim yapmanın yanı sıra binicilik ve motocross, Offroad gibi açık hava sporlarıyla da yakından ilgilenmektedir.

Kuşadası’nın Caferli Köyü’ndeki çiftliğinde yaşamaktadır. Kuşadası Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği’nin başkanı olmuştur.

1981 Miss Turkey Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması’nda birinci olamasa da dereceye girdi ve Türkiye’yi Miss Europe Avrupa Güzellik Kraliçesi Yarışması’nda temsil etme hakkı kazandı. 12 Haziran 1982 tarihinde, o yıl İstanbul’da düzenlenen Miss Europe 1982 yarışmasında birinci oldu. Böylece Kuruoğlu, Türkiye tarihinde Avrupa Güzeli unvanını taşıyan üçüncü kişi oldu (Günseli Başar ve Filiz Vural’dan sonra).