freeavatar

Unvan

Büyükelçi

Doğum Tarihi

23 Temmuz 1950

Ülke

KKTC

860

kez görüntülendi

Namık Korhan Kimdir?

23 Temmuz 1950 tarihinde Güney Kıbrısta yer alan Baf’ta doğdu. Lisans eğitimini O.D.T.Ü’de (İstatistik ve Yöneylem Araştırması) tamamladı. Yüksek Lisansını Ekonometri üzerine SUNY at Albany’de yaptı. Askerlik Hizmetini 1969-1970 (13 Ay) ve 1976-1977 (17 Ay) olarak yaptı.

01.09.1977 – 31.01.1978 arasında DPÖ Müsteşarlığı, Yardımcı Planlama Uzmanı. 01.02.1978 – 31.08.1987 tarihleri arasında Başbakanlık, İstatistik İşler Görevlisi. 01.09.1987 – 31.03.1992 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı, Ekonomik, Kültürel ve Sosyal İşler Müdürü ve Enformasyon Dairesi Müdür Vekili (1990-1991). 01.04.1992 – 31.07.1997 tarihleri arasında KKTC Washington Temsilcisi. 01.08.1997 – 15.08.2001 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı, Siyasi İşler Müdürü ve Tanıtma Dairesi Müdür Vekili (1999-2001). 16.08.2001 – 15.08.2006 tarihleri arasında KKTC Londra Temsilcisi. 16.08.2006 – 24.04.2007 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı, Genel Müdürü. 25.04.2007 – 27.01.2009 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı, Müsteşarı.

31 Ağustos 2008’de görev süresi tamamlanan Tamer Gazioğlu’nun yerine 27 Ocak 2009 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne atandı. KKTC’nin altıncı Türkiye büyükelçisi oldu. 15.08.2010 tarihine kadar yürüttü bu görevi, yerine atanan Mustafa Lakadamyalı’ya devretti.

İki çocuk babası olan Korhan, İngilizce bilmektedir.