freeavatar

Unvan

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanı

Şehir

Aydın

Ülke

Türkiye

1054

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mustafa Yardımcı Kimdir?

Mustafa YARDIMCI Aydın Nazilli doğumlu olup, ilköğrenimini Aydın’da, orta öğrenimi ise Isparta’da tamamlamıştır. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Mustafa YARDIMCI, 1990 yılında Konya Maiyet Memurluğuna atandı. Bu staj dönemi içinde Aydın Nazilli, Afyon Dazkırı, Çorum Sungurlu, Eskişehir Seyitgazi Kaymakam vekilliği yaptı. 9 ay İngiltere’de mesleğiyle ilgili çalışmalarda bulundu ve İngilizce eğitimi aldı. 1994 yılında 80 inci Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla bitirerek Eskişehir Sarıcakaya Kaymakamlığına atandı. 1996-1998 yılları arasında Kars Selim Kaymakamlığı, 1998-2002 yılları arasında Erzurum Aşkale Kaymakamlığı ve 2002-2003 yıllarında Isparta Vali Yardımcılığı yaptı.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atandı ve Yerel Yönetim Reformu çalışmalarına katıldı. 2005 yılında Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına atanan Mustafa YARDIMCI, 2008 yılından 2009 Temmuz ayına kadar Özel İdareler, Birlikler ve Köyler Daire Başkanlığı görevini sürdürdü. Bu görevleri süresi içinde Avrupa Birliği Gıda Güvenliği ve Bölgesel Politikalar Fasıllarında müzakerelere katıldı.

İl Özel İdarelerin, Belediyelerin ve Mahalli İdare Birliklerinin birincil ve ikincil mevzuat çalışmalarını yürüttü. Mahalli İdarelerde ve özellikle Belediyelerde Sivil Toplum Kuruluşlarının içinde bulunduğu Kent Konseylerinin kurumsallaşması ile Gönüllü Hizmetlerin yürütülmesi alanlarında ikincil mevzuat çalışmaları ile eğitim çalışmalarında bulundu.

2009 Temmuz Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına atanan Mustafa YARDIMCI, birçok Sivil Toplum Kuruluşunun üyesidir.

Mustafa YARDIMCI, Resmi Gazetede yayımlanan 13/02/2014 tarih ve 2014/111 sayılı kararname ile Dernekler Dairesi Başkanlığı görevinden ayrılarak İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atanmıştır.

Kaymakamlık ve idarecilik yaptığı bu süre içinde kamu yönetiminin değişik dallarında kurslar aldı ve Kamu Hukuku dalında “İdarenin Denetimi” konulu yüksek lisans yaptı.

Sayın YARDIMCI, evli ve 3 çocuk babasıdır.