Doğum Tarihi

1954

Ülke

Türkiye

1001

kez görüntülendi

Mustafa Saraçöz Kimdir?

1954 yılında Beyşehir’de doğan Mustafa Saraçöz ilk, orta ve lise öğrenimini Beyşehir’de yaptı. İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde lisans, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde lisansüstü öğrenimini tamamladı. 1976 yılında Etibank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı, 1990 yılı başında Mali Tahlil ve İstihbarat Dairesi Başkanı, aynı yıl Krediler Dairesi Başkanı oldu. 1993 yılında Etibank Bankacılık Anonim Şirketi’ne Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Bankanın özelleştirilmesi aşamasında Genel Müdürlüğü bir yıla yakın bir süre vekaleten yürüttü. Bu görevleri sırasında Ankara Sigorta Türk Anonim Şirketi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. 2000 Yılında T.Emlak Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

2001 yılında Başbakanlık Konut Müsteşarlığı’nın kuruluşunda Müsteşar Yardımcısı olarak görev aldı. 16.09.2004 tarihinde kamudaki görevinden ayrılıp, aynı gün Üniversitede Genel Sekreter olarak göreve başlayan Mustafa Saraçöz evli ve iki çocuk babasıdır.