mustafa-sadan-eren

Doğum Tarihi

14 Aralık 1953

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

Burç

Yay yay

1041

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mustafa Şadan Eren Kimdir?

1953 yılında Trabzon‘da doğdu. İlk öğrenimini Yavuz Selim İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Trabzon Lisesinde, yüksek öğrenimini KTÜ Jeoloji bölümünde tamamladı. 1972 yılında dededen kalma yurt içi nakliyeciliğine başladı. Daha sonra vapur acenteliği ve deniz taşımacılığı işleri ile uğraştı. Bu tarihten beri gemi acenteliği, uluslararası nakliyat, turizm, ithalat, ihracat, mobilya bölge bayilikleri işleri ile iştigal etmektedir. 1989 – 1999 yılları arasında 2 dönem Trabzonspor’da yöneticilik, basın sözcülüğü yaptı. Trabzon’da amatör spor kulüplerinden Gençlerbirliği, İdmanocağı, Doğanspor ve Çömlekçispor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık yaptı. 1986 – 1999 yılları arasında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında 3 dönem Meclis Üyeliği ve Meclis Başkan Vekilliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurul Delegeliği yaptı.

1991 – 1993 yılları arasında Trabzon ili Doğruyol Partisi İl Başkanlığı yaptı. 1994 – 1999 yılları arasında Trabzon İl Genel Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclis Başkan Vekilliği yaptı. Halen ; Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, Arsin Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Beşikdüzü ve Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Trabzon Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmekte, Birçok Dernek ve Vakıfta Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

1999 yılından itibaren de Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

2005 yılında yapılan TOBB Olağan Kurulunda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.