mustafa_saatci

Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

5 Aralık 1967

Şehir

Muğla

Ülke

Türkiye

Burç

Yay yay

3755

kez görüntülendi

Mustafa Saatçi Kimdir?

05.12.1967 tarihinde Fethiye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Fethiye’de tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne girip, aynı fakülteden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1992 tarihlerinde Yedek Subay olarak askerliğini, İstanbul-Tuzla, Ağrı-Eleşkirt, Tunceli-Pülümür’de değişik görevlerde tamamladı. 1993 yılında açılan Yurtdışı Lisansüstü Sınavını kazanarak İngiltere’ye doktora yapmak için gönderildi. Doktorasını 1998 yılında tamamladıktan sonra mecburi hizmetini ifa etmek için 1998 Ağustos ayında Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde göreve başladı. Mecburi hizmetini tamamlayarak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne geçti. Halen aynı Fakültenin Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümde kadrosu bulunmaktadır.

Üniversitedeki görevinin yanında, TÜBİTAK-TOVAG grubunda ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı TAGEM’de danışman olarak görev aldı. Ayrıca TAGEM tarafından sürdürülen “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı” projesinin Burdur, Antalya ve Muğla illeri proje liderliklerini de yürüttü. İki dönemdir, Avrupa Birliği tarafından yürütülen Kuzey Kıbrıs Hayvancılık Projesi’nde görevlidir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Prof. Dr. Mustafa Saatçi 2011 yılında yapılan Rektörlük seçiminde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü görevine atandı.

Kaynakça

Mustafa Saatçi