mustafa-ozke

Doğum Tarihi

19 Ocak 1969

Şehir

Adana

Burç

Oğlak oglak

1108

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mustafa Özke Kimdir?

13 Ocak 1969 yılında Adana’da doğdu. Selanik göçmenidir. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. İşletme Fakültesinden ayrıldı.

Gazeteciliğe 1989 yılında Yeni Adana Gazetesi’nde başladı. Çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde çalıştıktan sonra emekli olarak, şiire yöneldi.

1994 yılında Sarı Basın, 2012 yılında Sürekli Sarı Basın Kartı aldı.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. Suriye ve Bosna-Hersek’te fotoğraf çalışmalarına katıldı. Şiirleri Forumedebiyat, Turunç, Mevsimsiz, Aykırısanat, Ay vakti, Simav, Sevgi Seli gibi dergi ve bazı yerel gazetelerde yayınlandı. Bazı radyolarda seslendirildi.

Bugüne kadar Kütahya’da Simav Anadolu 8. Şairler Yarışmasında ‘Papatyalarla açan sabahlarım olurdu’ adlı şiiriyle özendirme ödülünü, Osmaniye’de ‘Deniz feneri’ adlı şiiriyle üçüncülük ödülünü, Mersin’de ‘Silifke’ adlı şiiriyle mansiyon ödülünü, Osmaniye’de ‘Nisan yağmurları’ şiiriyle M. Cemal Şenadam özel ödülünü, Adana’da Çukurova Gazeteciler Cemiyeti 2006 güncel yazılar dalında ‘Cimri’ adlı eseriyle mansiyon ödülünü, Osmaniye’de 2007 yılında ‘Burgazada’ şiiriyle başarı ödülünü, Adana’da Çukurova Gazeteciler Cemiyeti 2007 güncel yazılar dalında ‘Kendini sevmekle başla hayata’ adlı eseriyle birincilik ödülünü, Antalya’da Sapan adlı şiiriyle Kaygusuz Abdal özel ödülünü, Gaziantep’te 2011 Vahittin Bozgeyik şiir yarışması ikincilik ödülünü, Adana’da Nezihe Tansuğ şiir yarışması üçüncülük ödülünü kazandı.

Şiir çalışmalarına devam etmektedir.