mustafa_karaman_kimdir

Doğum Tarihi

1976

Şehir

Trabzon

2052

kez görüntülendi

Mustafa Karaman Kimdir?

Mustafa Karaman 1976 yılında Trabzon’da doğdu. İlköğrenimini Trabzon’da, lise eğitimini Samsun’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1996 yılında mezun oldu.

Yüksek Lisansını 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilimleri alanında tamamladı. Halen aynı üniversite ve alanda Doktora eğitimini tez aşamasında sürdürmektedir.

İmtiyaz Sözleşmeleri ve Yap-İşlet-Devret Modeli, Elektrik Sektöründe Yeni Düzen ve Kamu Hukukunda Tahkim ve Kamu Hizmetlerinin Piyasalaştırılması adlı uzmanlık ve lisansüstü tezleri bulunmaktadır.

1997-2008 yılları arasında Başbakanlık Uzmanı olarak kanun tasarı ve teklifleri, yönetmelik, diğer düzenleyici işlemler ve Bakanlar Kurulu kararları alanında çalıştı.

2008-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı, Nisan 2012’den itibaren de Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Atama Grup Başkanı olarak çalıştıktan sonra Mart 2014’ten itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kamu Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Vali Recep Yazıcıoğlu Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Adnan Kahveci Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Türkiye Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sivil toplum faaliyetlerini yürütmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda görevi gereği kendisine bağlı birimler:
* Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü
* Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı
* Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
* Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı

Evli ve üç çocuk babası olan Mustafa KARAMAN, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.