Doğum Tarihi

20 Ağustos 1965

Şehir

Ankara

Burç

Aslan

2984

kez görüntülendi

Murat Mustafaoğlu Kimdir?

1965 yılında Ankara‘da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına 1989 yılında Yapı ve Kredi Bankasında Müfettiş olarak başladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Para ve Banka yüksek lisans kürsüsünde çalışmalarda bulundu.

Sigorta Sektörüne 1992 yılında İmtaş Sigorta A.Ş. ile Denetçi olarak geçti. Sırasıyla Nordstern-İmtaş Sigorta, Ege Sigorta ve Universal Sigorta A.Ş.’nde çalıştı. İç Denetim, Metod-Organizasyon, Tahsilat, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü ve İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Bir süre Emek Bilgi İşlem Yazılım Şirketinde sorumlu ortak olarak bulundu. Generali Sigorta’ya 2000 yılı Mart ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Bir süre İnsan Kaynakları, Hasar ve Hukuk-Rücu görevlerini de üstlendi.

Generali Sigorta’da Finansman, Planlama ve Raporlama, Bilgi Teknolojileri, Sistem Organizasyon, İdari İşler ve Hayat fonksiyonlarından sorumlu olarak görev yaptı.

2009 yılında Teksim Grup – BİS Lojistik’te Danışman ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2009 yılı Haziran ayında ERÇALIK Sigorta Aracılığı firmasının ortakları arasında yer aldı ve firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2012 yılı Ocak ayından itibaren İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Ayrıca, 2012 yılı Haziran ayından beri TÜRKKEP Kayıtlı Elektronik Posta Himzetleri A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.