mügeboz

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

13 Nisan 1984

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Koç koc

2230

kez görüntülendi

Müge Boz Kimdir?

Müge Boz, 13 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Nigar Boz, Yugoslavya göçmenidir. Babası ise Ege’lidir. Merve Boz adında bir kız kardeşi vardır.

Çocukluğu İstanbul’da geçen Müge Boz, 12 yaşındayken babasının işi nedeniyle İzmir Karşıyaka’ya taşınmıştır. İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sinema Televizyon ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Müge Boz, 7 yaşındayken baleye başlamıştır ve 11 yıl bale, 4 yıl piyano eğitimi almıştır. Yüzme, tenis, voleybol, yoga, motorsiklet gibi spor dallarıyla da ilgilenmiştir.

Norveç’te Volda kentinde olan “Hogskulen i Volda” adlı okulun bursunu kazanmıştır. Orada reklamcılık ve gazete fotoğrafçılığı üzerine “Strategic Design” ve “Digital Photography” eğitimleri almıştır.

2009 yılında Turkcell’in 3G reklamlarında, 2010 yılında ise Arçelik Çamaşır Makinesi, Mavi Jeans, Maximum Müze Kart ve Nescafe 3’ü 1 Arada reklamlarında oynamıştır. Ayrıca Zen Pırlanta, Loft ve T-box isimli markalarda modellik yapmıştır. Vogue, Tempo, Marie Clarie, Women’s Health, İnstyle gibi dergilerde de moda resimleri yayınlamıştır.

2011 yılında “Şüphe” adlı dizide “Meltem” karakterini ve “Karakol” adlı dizide “Ada” karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında senaryosunu Birol Güven’in yazdığı, yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı “Aşk Emek İster” isimli dizide “Leyla” karakterinde oynamıştır. 2013 yılının sonlarında Aralık ayında “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” adlı sinema filminde “Zeynep” karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında TRT1’de yayınlanan “Gurbette Aşk” isimli dizide rol almıştır. 2006 yılından beri yayında olan “Arka Sokaklar” isimli dizide ise 2014 yılının Temmuz ayında “Ece Dündar” isimli komisere hayat vermiştir.

Ünlü oyuncu Müge Boz, 2019 yılının Mayıs ayında Galatasaraylı basketbolcu Caner Erdeniz nişanlanmış, Haziran ayında ise Barcelona’da evlenmiştir.

Kaynakça

www.sabah.com.tr www.aksam.com.tr