mete-ozdemir

Doğum Tarihi

1964

Şehir

Ardahan

Ülke

Türkiye

1932

kez görüntülendi

Mete Özdemir Kimdir?

Mete Özdemir, 1964 yılında Babasının öğretmen olarak görev yaptığı Ardahan’ın Tepeler köyünde doğdu. İlk ve orta okulu Ardahan Yatılı Bölge Okulunda okudu. 1981 yılında Ardahan Lisesinden, 1986 yılında da Trabzon K.T.Ü. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden Harita Mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl D.S.İ. Karakaya Barajı ve HES Diyarbakır XXIV. Bölge Müdürlüğünde göreve başladı. D.S.İ. Diyarbakır X. Bölge Müdürlüğünde ve Ankara D.S.İ. Genel Müdürlüğünde Mühendis ve Başmühendis olarak görev yaptı.

1990 ve 1991 yıllarında Ankara Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Dairesi Başkanlığında Plan ve Program Subayı olarak askerlik hizmetini tamamladı. 1991 yılında İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Araştırma Hastanesi asistanlarından Dr. Müşerref ÖZDEMİR (BOYACI) ile evlendi.

1991 ve 1995 yılları arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü Planlama ve Proje Dairesinde Proje ve kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Ardahan Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde görev yapmakta iken 17 Ağustos 1997 de Ardahan Köy Hizmetleri teşkilatına İl Müdürü olarak atandı.

Kastamonu ve Amasya Köy Hizmetleri teşkilatlarında da İl Müdürü olarak görev yaptı. Nisan 2003 yılında Ankara Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne tayin edildi. Bir süre burada görev yaptıktan sonra 4 Ağustos 2008 de Ardahan İl Özel İdaresine Genel Sekreter olarak atandı. Bu görevini yürütmekte iken 30 Mart 2014 günü yapılacak Mahalli idareler seçimlerinde Ardahan CHP Belediye Başkanı Adayı olmak üzere istifa etti.

Görev yaptığı süre içinde mahalli idareler, teknik ve üst düzey yöneticilik konularıyla ilgili bir çok yurt içi ve yurt dışı seminer, eğitim, toplantı, sempozyum ve kongrelere katıldı.

Ardahan Kalkınma ve Geliştirme Vakfı Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nden Ardahan Belediye Başkan Adayı oldu.

Mete Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.