mete-memis

Doğum Tarihi

1964

Şehir

Bayburt

2723

kez görüntülendi

Mete Memiş Kimdir?

Mete Memiş, 1964 yılında Bayburt doğdu. İlk ve orta öğrenimi Bayburt’ta lisans eğitimini 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Bölümünü tamamladı. Mesleğe Kars- Kağızman’da başladı. Öğretmenliğin yanı sıra, Müdür yardımcılığı yaptı. Ardından özel sektöre geçiş yaparak Bayburt Güven Dershanesinde müdür olarak çalıştı. Sonrasında kurdukları şirket bünyesindeki Erzincan Güven Dershanesinde yönetiileğ ve Matematik öğretmenliğine devam etti.

Büyük onuru ve mutluluğu olan 26 yıllık meslek hayatı boyunca aralarında çok sayıda akademisyen, bürokraat, işadamı, doktor, mimar, mühendis, hukukçu ve öğretmenin de bulunduğu çeşitli meslek gruplarından alanlarında başarılı sayısız bireyin yetişmesinde büyük emek sahibidir.

AK Parti’nin kuruluş aşamasında Bayburt İl Teşkilatının yapılanmasına fikirleriyle katkı sağladı. 2002 Genel Seçimlerinde AK Parti Bayburt Milletvekili Aday Adayı oldu. İlerleyen süreçleri yakinen takip ederek AK Parti adına yerel ve genel seçimlerde katkı sunmaya devam etti.

30 Mart 2014 Yerel Seçiminde Ak Parti’den Bayburt Belediye Başkanı seçildi.

Mete Memiş, evli ve 3 çocuk babasıdır.