merveoflaz

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

23 Mayıs 1988

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

İkizler ikizler

870

kez görüntülendi

Merve Oflaz Kimdir?

Merve Oflaz, 23 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’un Beykoz ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Cengiz Oflaz, erkek kardeşi ise Berke Oflaz’dır. İlkokulu Nursen Fuat Özdayı İlköğretim Okulu’nda okumuştur. Küçük yaşlardandan bu yana sporla ilgilenen Merve Oflaz, aynı zamanda ilkokul yıllarında okulun tiyatro grubunda yer almıştır. Lise hayatında tenis ve yüzmeyle ilgilenmiştir. Liseden sonraki döneminde ise Oto Show ve Boat Show organizasyonları gibi bir çok işte çalışmıştır. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun sınavlarını kazanmıştır. Okul hayatına devam ederken, 2008 yılında Show TV’de Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” isimli yarışmaya katılmıştır. Yaklaşık 50 bölümde yarışmacı olarak yer almış, 3 ay boyunca ekranlarda olmuştur. Yarışma gününde ise Merve Oflaz, 80 bin lira kazanarak ayrılmıştır.

2010 yılında, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunuculuğunu da yaptığı ve yarışanlar “Var Mısın Yok Musun” yarışmacılarından seçildiği Panama’da yapılan “Survivor” isimli yarışmaya katılmıştır. Katıldığı yarışmada ise Merve Oflaz, sezonun şampiyonu olmuştur.

Diksiyon ve oyunculuk eğitimi almıştır. 2011 yılında Mart’tan itibaren Haziran sonuna kadar Turkmax televizyonunda hafta içi her gün yayınlanan “Survivor İnce Hesaplar” adlı programda yorumcu olmuştur. 2012 yılında Cumartesi akşamları Survivor ana yarışması öncesi çocuklar için yapılan yarışmanın sunuculuğunu yapmıştır. Aynı zamanda bir pilates eğitmeni olan Merve Oflaz, Molped reklam filmlerinde oynamıştır. Asıl çıkışını ise bir döneme damga vuran “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizide yaşamıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler’in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği dizide “Ayşe Hatun” karakterine hayat vermiştir.

2012 yılında “Kalbim 4 Mevsim” isimli dizide “Aslı” karakterini başrol olarak canlandırmıştır. 2014 yılında “Gulyabani” isimli sinema filminde; Deniz Uğur, Ceyda Ateş, Melike Öcalan, Didem Balçın, Mustafa Üstündağ, Kenan Ece, Cüneyt Arkın, Perihan Savaş ile beraber oynamıştır.

2014 yılında “Ölü Ozanlar Derneği” isimli filmde Robin Williams’ın canlandırdığı efsanevi öğretmen karakterinden esinlenerek uyarlanan “Not Defteri” adlı dizide Ebru Özkan ve Fatih Al ile beraber rol almıştır. 2014 yılının Haziran ayında başlayan Gizem Karaca, Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat’ın başrolde oynadığı “Güzel Köylü” adlı dizide Merve Oflaz konuk oyuncu olarak oynamıştır.

Kaynakça

www.internethaber.com