Unvan

Albay

Doğum Tarihi

1959

Ölüm Tarihi

16 Ekim 2008

2077

kez görüntülendi

Memduh Akoğlu Kimdir?

Kıdemli Albay Memduh Akoğlu, 1959 İstanbul doğumlu, evli ve iki çocuk babasıydı.

1976 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olan Akoğlu’nun Yalova İl Jandarma Alay Komutanlığı, Şenova Hudut Sınır Komutanlığı ve son olarak da Sivas İl Jandarma Alay Komutanlığı görevlerini yerine getirdikten sonra Afyonkarahisar İl Jandarma Alay Komutanlığı görevini yaptığı belirtildi.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Memduh Akoğlu, 16 Eki 2008 günü geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Leven’teki Afet Yolal Camii’nde düzenlenen törene annesi Nezaket, eşi Sıdıka, kızı avukat Sezin ve oğlu Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat
Fakültesi öğrencisi Melih Akoğlu, İstanbul Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Osman Eker, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Ünal Karaosmanoğlu, Harp Akademileri Komutan Yardımcısı Korgeneral Selahattin Uğurlu katıldı.

Memduh Akoğlu’nun cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından tören mangası tarafından omuzlarda taşındıktan sonra top arabasına
konuldu. Akoğlu’nun naaşı daha sonra Anadolu Hisarı Mezarlığında defnedildi.

MADALYASINI ALAMADAN ÖLDÜ
Afyonkarahisar’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Memduh Akoğlu için askeri tören düzenlendi. Memduh Akoğlu’na, Cuma günü Ankara’da düzenlenecek törenle Üstün Hizmet Madalyası verileceği, törene katılamadan yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Komutan Akoğlu için düzenlenen askeri tören, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirildi. Jandarma Kıdemli Albay Memduh Akoğlu’nun cenazesi Devlet Hastanesi morgundan alınarak, İl Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga ve İkmal Komutanı Tuğgeneral A. Bülent Aker başta olmak üzere, tüm Afyonkarahisar protokolunun katıldığı cenaze töreninde, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga ile İl Emniyet Müdürü Natık Canca, gözyaşlarına hakim olamadı.