mehmet-or

Unvan

Emniyet Müdürü

Ülke

Türkiye

2085

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mehmet Or Kimdir?

1989 yılında Polis Akademisi’nden mezun olduktan sonra sırasıyla; Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı, Başbakanlık Koruma Müdürlüğü, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü kadrolarında görev yaptı.

Ülkemizi Birleşmiş Milletler Kosova, Liberya Barış Misyonlarında ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Makedonya Misyonunda Polis Danışmanı olarak temsil etti.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nde şark görevini tamamlayarak Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlıklarında Başmüfettiş olarak görev aldıktan sonra 06 Eylül 2012 tarihli İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile ilimize atanmıştır.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülke polisi ile ortak çalışmalarda bulunmuştur. Bu bağlamda Eğitim, İnsan Hakları ve Avrupa Birliği Eşleştirme Projelerinde ortak çalışmalarda bulunmak üzere Avrupa ülkesine çalışma ziyaretlerinde bulunmuştur.

Başarılı çalışmalarından dolayı çeşitli zamanlarda İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından taltif, takdirname ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirilmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Or, evli ve üç çocuk babasıdır.