Unvan

Seslendirme Sanatçısı

Doğum Tarihi

18 Şubat 1982

Burç

Kova

4970

kez görüntülendi

Mehmet Derindağ Kimdir?

18 Şubat 1982 tarihinde Malatya’da doğdu. Çocukluğu Malatya’da geçti. İlköğrenimine, Malatya Yeşiltepe Ahmet Parlak İlköğretim okulunda başladı. Derindağ, eğitim-öğretim sürecini Malatya Sümer Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Mehmet Derindağ, Kamerayla ilk 1993 yılında tanıştı.

Sırasıyla; kameramanlık, muhabirlik, haber spikerliği ve bunların yanı sıra tiyatro oyunculuğu da yapan DERİNDAĞ, bir dönem Show TV’nin Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği’ni üstlendi. Radyo7 de haber spikerliği yaptı. TRT Genel Müdürlüğünde akit sözleşmeli olarak çalıştı. Halen TRT ye seslendirmeler yapmakta. Her hafta yayınlanan, TRT Türk’te “Dün, Bugün, Yarın” TRT Haber’de “Orhun’dan Üsküp’e Uzanan Kardeş Eli” ve TRT Müzik’te “Saklı Bahçenin Melodisi” adlı programlarda sesiyle görev aldı.

Çeşitli illerde ve üniversitelerde “İletişim, Güzel Konuşma Sanatı (Diksiyon)” üzerine seminerler veren DERİNDAĞ, halen Kanal7 ANA HABER ve HABER SAATİ’nin seslendirmelerini yapmakta.

Mehmet Derindağ evli ve İstanbul’da yaşamaktadır.