mehmet-barca

Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

1 Şubat 1966

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

7808

kez görüntülendi

Mehmet Barca Kimdir?

01 Şubat 1966 tarihinde Bingöl’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bingöl’de tamamladı. 1986’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü kazandı. 1990 yılında lisans çalışmasını tamamladıktan sonra devlet bursu ile İngiltere’ye gönderildi. Master ve doktorasını Leicester Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaptı.

2001 yılında Yrd. Doç Dr., 2003 yılında Doç. Dr. ve 2008 yılında Prof. Dr. unvanı aldı.

Sakarya, Başkent, Afyon Kocatepe üniversitelerinde dersler verdi. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde dersler vermektedir.

KARDER Genel Sekreteri olan Prof. Dr. Mehmet Barca, aynı zamanda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığını ve Rektör Yardımcılığını yürütmektedir.

Stratejik yönetim uzmanı olan Prof. Dr. Barca, birçok kamu kurumunun (TBMM Genel Sekreterliği, Özelleştirme İdaresi, RTÜK, RK, Sayıştay vs.), özel sektör işletmelerinin ve sivil toplum kuruluşunun stratejik planlarının geliştirilmesine danışmanlık yapmıştır. Son yıllarda illerin kalkınma stratejilerinin geliştirilmesine danışmanlık yapmaya yönelmiştir.

Yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış birçok eseri bulunmaktadır. Yayınları başta stratejik yönetim olmak üzere bilgi yönetimi, yönetim felsefesi, sektörel araştırmalar konularında yoğunlaşmaktadır.