Unvan

Emniyet Müdürü

Doğum Tarihi

1962

Şehir

Balıkesir

Ülke

Türkiye

3162

kez görüntülendi

Mehmet Altınok Kimdir?

1962 yılında Balıkesir İli Dursunbey İlçesinde doğmuş, ilköğrenimini Balıkesir İli Dursunbey İlçesinde okumuş, orta öğrenimini Bursa İlinde tamamlamıştır. 1987 yılında Polis Akademisini bitirmiş, sırasıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstihbarat Daire Başkanlığı kadrolarında çalışmıştır.

1990 yılında Fransa’da 9 ay süreyle Fransızca Lisan Eğitimi almıştır. 1991 – 1992 yıllarında Şırnak İli Silopi İlçesine tayin edilerek Terörle Mücadele Birimlerinde görevlendirilmiştir. 1994 yılında Sakarya İline atanmış burada Terörle Mücadele, Trafik ve Asayiş Birimlerinde çalışmıştır. 1995 – 1996 yıllarında Askerliğini Asteğmen olarak Van İli Çaldıran İlçesinde yapmıştır. 1999 yılında meydana gelen depremden sonra tayini Van İline yapılmış, 4 yıl süre ile ikinci şark görevi olarak Van İlinde Çevik Kuvvet Biriminde çalışmıştır. (3 yıl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yapmıştır.) 2003 yılında Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne ataması yapılmış, 3 yıl süre ile Güvenlik Şube Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2006 yılında İzmir’e atanmış, İzmir’de Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Güvenlikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2009 yılında İstanbul’a atanmıştır. 2 yıl Güvenlik ve Foto Film’den Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Yürüttüğü görevler süresince “Terörle Mücadele, İstihbarat, Çevik Kuvvet” branşlarında meslek içi eğitimler almıştır. Yurtdışında “Toplumsal Olaylar ve Fikri Mülkiyet Hakları” konulu Seminere katılmış ayrıca “Toplumsal Olaylar ve Seçim Güvenliği” ile ilgili yabancı polislere eğitimler vermiştir.

30 Haziran 2011 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi eden Mehmet ALTINOK evli ve 2 çocuk babasıdır. Fransızcayı orta seviyede bilmektedir.