freeavatar
1015

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mahmut Şakar Kimdir?

Uzun dönem PKK Terör Örgütü başı Abdullah Öcalan’ın avukatlığını yaptı. Bu süre zarfında 74 kez İmralı’da görüşme yaptı. Örgütü önemli ölçüde yönlendiriyor. Hikmet Fidan cinayetinde de azmettirici olarak adı geçiyor.

Avukat Hüseyin Yıldırım, Şakar’ı anlatırken onun derin yapısını şöyle deşifre ediyor: “Öcalan’ın avukatı Mahmut Şakar, PKK’nin kongresine katılıyor, kameraları, teypleri kapattırıyor… ‘Ben başkanın vekili olarak geldim.

Bu kongreden savaş kararı çıkacak’ diyor. Ve PKK, o kongrede birden savaş kararı alıyor (1 Haziran 2004). Peki, bu savaş kararını kim aldırdı? Ben o kongrede bulunanlarla konuştum, kimse savaş taraftarı değilmiş. Bakın… Öcalan teslim olduktan sonra örgütte bir dağılma süreci başladı.

O dağılma sürecini durdurmak için Asrın Avukat Bürosu diye yüzden fazla avukatlı bir yapı tesis ettiler. Öcalan’ı ve PKK’yı bu avukatlar yönetiyor.” Şakar Avrupa’da yaşıyor ve zaman zaman Kandil’e gidip derin yapı ile toplantılar yapıyor.

Kaynakça

•Gamze Polat - Aksiyon Dergisi, 29.09.2010