mahmut_ozer

Unvan

Prof. Dr.

Doğum Tarihi

5 Mayıs 1970

Şehir

Tokat

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

1242

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mahmut Özer Kimdir?

5 Mayıs 1970 yılında Tokat’ta doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamlamış olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur. Yüksek Lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı’nda Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Daha sonra 1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu Elektrik Programı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Temmuz 2002′de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde Yrd.Doç. olarak göreve başlamıştır. Aynı üniversitede 2005-2010 yılları arasında Doçent olarak görevine devam etmiştir. Temmuz 2010 itibari ile Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne Profesör olarak atanmıştır. Karabük Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Özer, 28.11.2010 tariihi itibari Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü görevini sürdürmektedir.

Ayrıca, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurul Üyesi olan Özer, şu ana kadar 20 yüksek lisans tezine ve 4 doktora tezine danışmanlık yapmıştır. SCI indeksli dergilerde 31 makalesi, ulusal hakemli dergilerde 13 makalesi, 3 uluslararası kitap bölümü, 3 ders notu, ulusal ve uluslar arası bilimsel toplantılarda sunulmuş ve basılmış 78 bildirisi bulunmaktadır. Özer’in yayınlamış olduğu makalelere Temmuz 2013 itibariyle 240 atıf (Web of Science) yapılmıştır. Alanı ile ilgili çok sayıda yayını olan Özer’in ayrıca yükseköğretimle ilgili yayınları ve “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi” başlıklı ortak yazarlı bir kitabı bulunmaktadır. Mahmut Özer evli ve 3 çocuk babasıdır.

Araştırma Alanları : Biyomedikal; Elektronik Devreler; Biyofizik, Tıp Fiziği ve Biyotıp Mühendisliği; Hesaplamalı Sinirbilim olan ÖZER, bilimsel çalışmaları ile bir çok ödül almıştır.