mahmut-orhan

Unvan

DJ

Doğum Tarihi

11 Ocak 1993

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

Burç

Oğlak oglak

417

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Mahmut Orhan Kimdir?

Mahmut Orhan 11 Ocak 1993 tarihinde Bursa’nın Yıldırım Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. Üç erkek kardeşin en ufağıdır. İlk olarak henüz 15 yaşındayken Bursa’da Üç Adam Ses Işık adlı seslendirme firmasında çalışmaya başlamıştır. Usta-çırak ilişkisi ile yetişmiştir.

Mahmut Orhan, Deep House, Nu Disco, ve İndie Dance gibi tarzların Türkiye’de dinleyicisinin artmasını sağlayan öncülerden biri olmuştur. 2011 yılında birçok mekanda parçaları çalınırken, İstanbul Bebek’tekş ünlü bir gece kulübünden müzik direktörlüğü teklifi almıştır ve kabul etmiştir. Profesyonel müzik kariyerine 2012’de “Little Buddha 5”, “Fringe”, “Siddharta Dubai” ve “Céiron” parçalarını yayımlamıştır. İlk albümü olan Chilai’yi 2014’te Beachside Records aracılığıyla çıkarttı ve derleme albüm yayımlayan en genç Türk olmuştur. 2016 yılında, klibi İstanbul’da çekilen şuanda 370 milyon izlenme sayısına ulaşan Sena Şener ile çıkardığı “Feel” isimli parçasıyla büyük bir beğeni kazanmıştır ve tanınmıştır. Bu parça ile pek çok ülkedeki listelerde ilk 10 içerisinde yer almıştır.

Kaynakça

www.tarihnedio.com