cuneyt-sezgin

Unvan

Dr.

Doğum Tarihi

1961

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

4069

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

M. Cüneyt Sezgin Kimdir?

1961 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlayan Sezgin, 1979 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nde lisans eğitimi almaya başladı. 1985 yılında üniversiteden mezun oldu. 1986 yılında Western Michigan University’de MBA yaptı. 1996-2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi’nde doktora çalışması yapan Sezgin, kariyer yaşamına 1985’de Interbank’ta müfettiş yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla İktisat Bankası’nda kurumsal finansmandan sorumlu, Credit Lyonnais-İstanbul’da kurumsal finansmandan sorumlu müdür yardımcısı, Bank Ekspres’te ise kurumsal finansman araştırma bölümü müdürü olarak çalıştı. 1996 yılında Osmanlı Bankası’nda yatırım bankacılığından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev aldı. Osmanlı Bankası’nda risk yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

2001 yılında Garanti Bankası’na katılan Dr. Sezgin Garanti Bankası Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliği yanı sıra, Garanti Bank Romanya, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Factoring Hizmetleri A.Ş., Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Filo Yönetimi ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürüyor.