Doğum Tarihi

14 Şubat 1981

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

1241

kez görüntülendi

Lüal Karatay Kimdir?

14 Şubat 1981 tarihinde Ankara’da doğdu. 9 yaşında, Can Atilla ile piyano eğitimine başladı. Piyano eğitimine daha sonra Ferial Başaran, Nevhiz Ercan, Vuslat Koyuncu ve Mehmet Emin Göktepe ile devam etti. Keriman Davran, Hülya Kazan gibi isimlerle şan çalıştı. Çok sesli korolarda korist olarak yer alarak çeşitli yarışmalara ve açılışlara katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Anabilim Dalı’nda lisan eğitimini tamamladı. Birçok sempozyum ve konferansın organizasyonunda yer almış; sempozyumlara konuşmacı ve raportör olarak da katılmıştır. Yerel dergilerde ve klasik müzik dergilerinde müzik yazıları, röportajları yayınlanmıştır. Klasik müzik sanatçılarına Basın Danışmanlığı ve Halkla İlişkiler desteğinde bulunmuştur. “Yamaha Erken Müzik Eğitimi” programı ile ilgilenmiş; 4 – 7 yaş grubu çocuklarla çalışmıştır.

Halen profesyonel olarak özel piyano dersleri vermekte olan Lüal Karatay, Yoga Alliance’e bağlı 200 saatlik yoga eğitmenliğini tamamlamış, Astanga / Vinyasa ve Çocuk Yogası eğitmenliği de yapmaktadır.