leylelydiatuğutlu

Unvan

Oyuncu, Model

Doğum Tarihi

29 Ekim 1989

Ülke

Almanya

Burç

Akrep akrep

856

kez görüntülendi

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir. Harun Tuğutlu adında Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızıdır. İlkokul hayatına Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başlamıştır. Konservatuvara da yarı zamanlı olarak devam etmiştir. Leyla Lydia Tuğutlu bu süre içerisinde bir model ajansında çalışmıştır. Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversiteye başladığında konservatuvarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisi olmaya devam etmektedir.

2005 yılında “Best Model of Turkey” yarışmasında Best Promising seçilerek 2006 yılında Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da “Princess” ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Ödülleri 2007’de “Gelecek vadeden model” seçilmiştir. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etmiştir. Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında Leyla Lydia Tuğutlu birinci olmuştur. Türkiye’nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton takmıştır.

Leyla Lydia Tuğutlu “Es-Es” dizisinde “İrem” karakterini canlandırmıştır. ATV’de yayınlanan “Karadayı” dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki “Songül” karakterini canlandırmıştır. Ardından “Kiralık Aşk” dizisinde “İz” karakterini canlandırmıştır. “Delibal” adlı romantik filmde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşmıştır. Sonra ise “Tatlı İntikam” dizisinde “Pelin” karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı “Bu Şehir Arkandan Gelecek” dizisinde “Derin” karakterini canlandırmıştır.

Şimdilerde ise “Kızım” dizisinde “Candan” karakterine hayat vermeye devam etmektedir.

Kaynakça

www.sozcu.com.tr