laurengerman

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

29 Kasım 1978

Ülke

ABD

Burç

Yay yay

1308

kez görüntülendi

Lauren German Kimdir?

Lauren German, 29 Kasım 1978 tarihinde Huntington Beach, Kaliforniya’da Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya gelmiştir. Aslen babası tarafından Hollanda’lıdır. Los Alamitos Lisesi ve Sanat Orange County Lisesi’nde okumuştur. Ardından Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde Antropoloji Bölümü’nü okumuştur ve buradan mezun olarak eğitim hayatını bitirmiştir.

Lauren German, oyunculuk kariyerine ilk adımını “Peter Pan” ve “Oliver” oyunlarıyla atmıştır. Ardından ilk filmi olan ve 2000 yılında vizyona giren “Down to You” romantik komedi filminde “Lovestruck Woman” adlı karakteri oynamıştır. 2001 yılında “7. Cennet” adlı televizyon dizisinde “Marie” karakterine hayat vermiştir. 2002 yılında “Uzaktaki Anılar” adlı sinema filminde “Belinda” karakterine hayat vermiştir. 2003 yılında vizyona giren ve büyük ilgi gören korku ve gerilim filmi “Teksas Katliamı” adlı filmde Genç kızlardan biri olarak yer almıştır. 2007 yılında “Otel 2” filminde “Beth” karakterine hayat vermiştir. 2011 yılında “Canlı Hedef” dizisinde “Angie Anderson” rolünü oynamıştır. “Mahşer Günü” adlı filmde ise “Eva” karakterini canlandırmıştır.

25 Ocak 2016 tarihinden beri devam eden “Lucifer” disizinde “Dedektif Chloe Decker” karakterine hayat vermeye devam etmektedir.

Kaynakça

www.maksatbilgi.com