kivanc kasabali

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

24 Şubat 1975

Şehir

İstanbul

Burç

Balık balik

4562

kez görüntülendi

Kıvanç Kasabalı Kimdir?

Türk oyuncu ve model.

24 Şubat 1975’de İstanbul’da doğan Kıvanç Kasabalı, Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra ilk oyunculuk deneyimini “Yaprak “Dökümü” adlı Tv dizisiyle kazandı. Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlama olan dizide Halil Ergün, Güven Hokna, Tolga Karel, Bennu Yıldırımlar ve Fahriye Evcen gibi ünlü oyuncularla birlikte oynadı.

Ardından 2008 yılında Tv izleyicileriyle buluşan ve bir günde hayalleri yıkılan beş kız kardeşin hayata yeniden tutunmak için verdikleri mücadelelerin anlatıldığı, dünya klasikleri arasında yer alan “Küçük Kadınlar” adlı kitaptan esinlenerek ekranlara taşınan dizide Özge Borak, Hande Soral ve Fulya Zenginer gibi oyuncularla birlikte oynadı.

Küçük Kadınlar dizisinden bir yıl sonra, Özcan Deniz ve Vildan Atasever’in başrollerini paylaştığı “Samanyolu” adlı dizide Avukat Ali karakterini canlandırdı.

2013 yılında Hande Altaylı’nın Kahperengi adlı romanından uyarlama olan ve Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Burçin Terzioğlu ve Mustafa Üstündağ gibi önemli oyuncuların yer aldığı “Merhamet” adlı dizide rol alan yakışıklı oyuncu, bu dizinin ardından “Ağlatan Dans” dizisinde Öykü Çelik ile başrolleri paylaştı. Dizi, düşük reytingler nedeniyle 2 Temmuz 2014’te ekranlara veda etti.

Kıvanç Kasabalı, 2005 Temmuz ayında kendisi gibi oyuncu ve model olan Sedef Avcı ile evlendi. Çiftin, 2013 yılında doğan Can adında erkek çocukları vardır.