Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

17 Ocak 1986

Şehir

Hatay

Ülke

Türkiye

Burç

Oğlak

2598

kez görüntülendi

Sanatçı'nın Albümleri

Eski Dünyanın Yangını

Kalben

Kalben Kimdir?

Kalben Sağdıç, 17 Ocak 1986 tarihinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde dünyaya gelmiştir. Müziğe karşı olan ilgisi henüz 8 yaşındayken annesinin aldığı klavye ile başlamıştır ve ilk gitarına 14 yaşında sahip olmuştur. 17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2007 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında aynı üniversitede Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmıştır. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmıştır. Senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işler de yapmıştır.

2014 yılında Sofar Sounds kapsamında Galata’da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan “Sadece” videosu kısa zamanda Sofar videoları içerisinde tıklanma rekorları kırmıştır. Kalben, başarılı performansı sayesinde sevilen ve dinlenen bir ses haline gelmiştir. İstanbul’da bir çok mekanda sahne almış, caz festivallerinde sahneye çıkmış ve konserler vermiştir.

“Aşk Kaç Beden Giyer” isimli dizide temizlikçi rolünü canlandırmıştır. Sahne adını taşıyan “Kalben” isimli ilk albümünü 2016 yılının Şubat ayında çıkarmıştır. “Saçlar”, “Sadece”, “Haydi Söyle” gibi dikkat çeken şarkıların bulunduğu albüm, müzik listelerinde en çok dinlenenler ve en çok indirilenler arasında yer almıştır.

Kalben, uzun zamandır birlikte olduğu ve aynı zamanda gitaristi de olan Berkant Ali İncesaraç ile 2016 yılında evlenmiştir. 1.5 yıllık evliliğinin ardından ise 2018 yılında boşanmıştır.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr