kadri-boysan

Ülke

Türkiye

8290

kez görüntülendi

Kadir Boysan Kimdir?

Kadir Boysan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü derece ile tamamladıktan sonra sırasıyla Imperial College’da, London School of Economics’te ve en son Yale Üniversitesi’nde lisanüstü derecelerini almıştır. İş hayatına 1994 yılında Procter & Gamble’da marka yöneticiliği ile başlayan Kadir Boysan, bu deneyiminin ardından RJ Reynold’ta Orta Asya’dan sorumlu marka müdürlüğü yapmıştır. Danışmanlık kariyerine Shell’e yaptığı projelerle başlamıştır.

2000 – 2007 yıllarında Bain &Co’nun Londra ofisinde çalışmış, başta Telekomünikasyon olmak üzere, Perakendecilik, Bankacılık ve diğer sektörlerde strateji geliştirilmesi ve performans iyileştirilmesi üzerine başarılara imza atmıştır.

MasterCard Advisor’da yöneticilik görevini yürütmüş, hem MasterCard Europe hem de öncelikli bankalar için strateji oluşturulması ve bu stratejilerin uygulanmasının liderliğini yapmıştır.

Kadir Boysan 2009 yılı Eylül ayından itibaren Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmüştür.

2014 sonu yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atandı. Boysan, Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal satış fonksiyonlarının liderliğini üstlenecek.