kaantangöze

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

5 Eylül 1973

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Başak basak

320

kez görüntülendi

Kaan Tangöze Kimdir?

Rıza Kaan Tangöze, 5 Eylül 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü’nü bitirmiştir. ABD’de Seattle Üniversitesi’nde Ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. ABD’de eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile beraber müzik çalışmalarına devam etmiştir. Seattle’da yazdığı “LaLaLa” isimli bir parçası ABD’de yayınlanan iki toplama albümde yer almıştır.

1999 yılında, Batuhan Mutlugil ve Ari Barokas ile birlikte “Duman” isimli grubunu kurmuşlardır. 2006 yılının Ocak ayında, Duman grubundan Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana ile beraber, “Karanlıkta” ve “Tam Olsun” adlı iki parçanın yer aldığı “Karanlıkta” isimli bir solo çalışması yapmışlardır. Yeşim Salkım’ın “Beyhude” isimli parçasında vokal yapmıştır.

20 Ekim 2002 tarihinde Türkiye güzeli eski sevgilisi Ahu Paşakay evinde intihar etmiştir. Bu durum Kaan Tangöze’nin sanatına ve hayatına da etki etmiştir. 2005 yılında tanıştığı 24 Mart 2010 tarihinde 5 yıldır birlikte olduğu manken Seçkin Piriler ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Hakan ve Volkan adında iki oğlu olmuştur. 11 Mart 2016 tarihinde Seçkin Piriler ile anlaşmalı olarak boşanmıştır. Kaan Tangöze, 2018 yılında Kıvılcım Ural ile nikah masasına oturmuştur. Solistin bu evliliğinden İlayda adında kızı doğmuştur.

Ünlü Duman grubu ile çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Kaynakça

www.haber61.net