Doğum Tarihi

1971

1291

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

İsmail Sezen Kimdir?

1971 Doğumlu türk bestecimiz. Hayatını hiç düşünmeksizin ne pahasına olursa olsun aklını müziğe vermiş, ayağına acı veren ayakkabıdan ilham alan hocamız,ağabeyimiz Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra şefliği Bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur.

Büyük besteci Prof. Muammer SUN’un öğrencisidir. Genç Besteciler Yarışmasında, yine kendi kadar büyük bir eser olan “Gökkuşağından Renkler” bestesiyle 3.lük hakkıyla ödüllendirilmiştir.

Bestelerindeki inanç ve kabullendirme duygusu,kendine özgü stili ile daha fazla başarı inandığımız insan: İsmail SEZEN ve o müzik anlayışı bakımından iç karartıcı müzikler yerine, anadolu ezgileriyle harmanlanmış müzikleri genellikle tercih ediyor. Bestecimiz şu adna Med-Cezir adlı beste çalışmalarında olup, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Teori ve Solfej hocalığına devam etmektedir.