Unvan

Doktor

Doğum Tarihi

1986

Şehir

Hatay

Ülke

Türkiye

2268

kez görüntülendi

İsmail Kuran Kimdir?

1960 ‘da İskenderun’da doğmuş ve 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir.

1986 yılında İstanbul Şişli Etfal Hastanesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisasına başlangıç yapmıştır. 1990 ‘da İngiltere’nin Coventry-Warwickshire Plastik Cerrahi Ünitesinde çalışmaya başlamıştır. Aynı yıl içinde İsviçre Kantonsspital Aarau’da mikrocerrahi kursuna katılarak 1991 yılında ihtisasını tamamladı ve Şişli Etfal Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde Başasistan olarak çalışmaya başladı.

1993 yılında 1,5 ay süreyle Amerika Birleşik Devletlerinin Houston kentinde Teksas Tıp Merkezinde gözlemci olarak bulundu. Ayrıca bu dönemde “Baylor Medical School” tarafından düzenlenen mikrocerrahi kursunu tamamlamıştır. 1998 yılında İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği Şef Muavini oldu. 2000 yılında Doçent ünvanını aldı. 2001-2004 yılları arasında Şişli Etfal Hastanesi 2. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi servisinde Klinik Şefi olarak çalıştı. 2007 yılında Profesör ünvanını aldı. 1993 yılından bu yana serbest hekimlik yapmaktadır.

“American Academy for Facial Plastic and Reconstructive Surgery”nin 2000 yılında yapılan oylamasıyla Uluslararası Üyesi olmuştur.
Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinde ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Düzenleme Kurulu üyesi olarak görevler almıştır. Halen Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.