İsmail Aşçıoğlu

Unvan

Basın Müşaviri

Doğum Tarihi

1953

Ölüm Tarihi

07 Nisan 2007

1615

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

İsmail Aşçıoğlu Kimdir?

1953 yılında Sivas’ta doğan Aşcıoğlu, mesleğine gazeteci olarak başladı. Çeşitli basın kuruluşlarında çalıştıktan sonra, 1983-2003 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Basın Müşaviri olarak görev yapan Aşcıoğlu, 2003 yılından sonra, Başbakanlık Müşaviri oldu.

Sürekli Basın Kartı taşıyan Aşcıoğlu, 2005 Temmuz ayından bu yana, DSP Basın Müşavirliği görevini yapıyordu.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in Basın Danışmanı İsmail Aşçıoğlu, Kanaltürk Televizyonu’ndaki programın çıkışında (saat 03.10’da) Ankara Cinnah Cadesi’nde otomobiline binmek için caddenin karşısına geçerken sürücüsü henüz belirlenemeyen 06 ZE 329 plakalı BMW markalı otomobil çarptı ve kaçtı. Kazada, Aşçıoğlu hayatını kaybetti.

Aşcıoğlu için 07 Nisan 2007 günü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tören düzenlendi. Aşcıoğlu, daha sonra Karşıyaka Mezarlık Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Aşcıoğlu’nun oğlu Emrah Aşcıoğlu, taziyeleri kabul etti.

Aşcıoğlu için DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunçalp Özgen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Türkiye Gazeteciler Sendikası, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, eski bazı DSP’li milletvekilleri ve eski DSP’li bakanlar ve sevenleri çelenk gönderdiler.

Cenaze törenine, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP Genel Sekreteri Ahmet Tan ve diğer parti yöneticileri, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, CHP İstanbul milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Aşcıoğlu evli ve bir çocuk babasıydı.

Sayfalar: 1 2