iremhelvacıoğlu

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

2 Şubat 1990

Ülke

Almanya

Burç

Kova kova

683

kez görüntülendi

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

İrem Helvacıoğlu, 2 Şubat 1990 yılında Almanya’da doğmuştur. Kız kardeşi Merve Helvacıoğlu’dur. Aslen Ankara’lı olan İrem Helvacıoğlu, uzun bir süre Almanya’da yaşamıştır. Oyunculuğa ve tiyatroya olan ilgisi sayesinde Türkiye’ye dönmüştür. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Konservatuvar eğitimi almıştır. Eğitimini tamamlamasının ardından ise oyunculuğa ilk adımını “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisi ile atmıştır. Dizide göstermiş olduğu performansından sonra izleyeci kitlesinin beğenisini kazanmıştır. Ardından” Muhteşem Yüzyıl” dizisinde rol aldığı “Clara/Nurbahar Hatun” rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

İrem Helvacıoğlu, “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde de rol almıştır ve burada da Savcı Leyla’nın kız kardeşi “Esra Türkmen” rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır. 2015 yılında “Güneşin Kızları” adlı dizide “Tuğçe” karakteri ile rol almıştır. “No: 309” dizisinde “Pelinsu”, “Babası” dizisinde “Aslı” karakterlerinde oynamıştır. 2017 yılında “Organik Aşk Hikayeleri” adlı romantik sinema filminde “Özge” karakterini canlandırmıştır.

Şimdilerde ise kadrosunda Ulaş Tuna Astepe, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman gibi önemli isimlerin yer aldığı “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde, “Nefes” karakterine hayat vermektedir.

Kaynakça

www.yeniakit.com.tr