indila (350 x 350)

Unvan

Şarkıcı

Doğum Tarihi

26 Haziran 1984

Ülke

Fransa

Burç

Yengeç yengec

27612

kez görüntülendi

Indila Kimdir?

Sahne adı Indila olan Fransız R&B şarkıcısı ve söz yazarı Adila Sedraïa, 26 Haziran 1984’de Paris’te dünyaya geldi. Babası Cezayir asıllı, annesi ise Hindistan, Kamboçya ve Mısır kökenlidir. Fransız Le Parisien gazetesine verdiği bir röportajda, “Indila” adının kendisinin göbek adı olduğunu ve Hint kökenli bir kelime olduğunu söylemiştir.

Indila müzik kariyerine başlamadan önce Paris’in bir küçük bir kasabası olan Rugnis’de turist rehberi olarak çalıştı. O zamanlarda şarkı söylemeyi çok sevdiğini fakat müzikle uğraşmak için fırsat bulamadığını ifade etmiştir.

Etkilendiği isimler arasında, Michael Jackson, Concha Buika, Ismaël Lô, Jacques Brel, ve Hint şarkıcı Lata Mangeshkar bulunmaktadır. Indila, kendisini “Dünya’nın bir çocuğu” olarak tanımladığını ve şarkılarını Fransızca, İngilizce ve bazen de Hintçe söylediğini belirtmiştir.

24 Şubat 2014’de çıkardığı ve dinleyicilerin çok sevdiği “Mini World” albümü ile kısa zamanda Avrupa ve ülkemizde önemli bir üne kavuşmuştur. Albümdeki “Dernière Danse” şarkısının kazandığı bu popülerlikte önemli bir payı vardır.

Indila, 2007 yılından beri prodüktör ve şarkı sözü yazarı Pascal Boniani Koeu ya da bilinen adıyla DJ Skalp ile evlidir.