Doğum Tarihi

1975

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

1290

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

İlker Tan Kimdir?

1975 yılında Ankara’da doğdu. Tüm eğitim hayatı Ankara’da olmak üzere, İlkokulu Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda, Ortaokulu Mustafa Kemal Lisesi’nde ve Lise öğrenimini Ankara Lisesi’nde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünden Maden Mühendisi olarak mezun olmuştur.

1996 yılında özel sektörde satış ve pazarlama alanında başladığı çalışma hayatına, 2002 yılında mesleği ile ilişkili sektörlere hizmet veren yurtdışı firmaların temsilciliklerinde devam etmiş, bu firmalarda Maden Mühendisi ve Satış Mühendisi olarak görevler yapmıştır. 2004 ve 2005 yıllarında Askerlik hizmetini kısa dönem olarak tamamlamıştır. 2005 yılında Türkiye’ de çok bilinen yabancı sermayeli bir çimento fabrikasında maden hukuku konularında ve stratejik birimlerde görev almıştır.

2006 yılının başından bu yana görev aldığı, daha önceki yıllarda da Türkiye satış temsilciliği görevini yürüttüğü Martin Engineering’ in Türkiye’ deki şirket kuruluşunda ve yapılanmasında önemli pozisyonlarda rol üstlenmiştir. 1944 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş, günümüzün dökme malzeme işletiminde dünya lideri olan Martin Engineering’ in halen Türkiye şubesinin ülke müdürlüğünü yapmakta, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinden sorumlu Avrupa merkezinin üst düzey yöneticileri arasında yer almaktadır.

İlker Tan, bir dönem adından sık söz ettiren emekli valilerden Hikmet Tan’ın yeğeni, TV8 Ankara temsilcisi ve ünlü program yapımcısı Erkan Tan’ın kuzenidir.

Evli olan İlker Tan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.