idotatlıses

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

15 Şubat 1992

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

897

kez görüntülendi

İdo Tatlıses Kimdir?

İdo Tatlıses, 15 Şubat 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı İbrahim’dir. Melek Zübeyde Tatlı, Dilan Çıtak, Ahmet Tatlı, Gülşen Tatlı, Gülden Tatlı, Elif Ada Tatlı isimlerinde 6 kardeşi vardır. İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna çiftinin oğlu olan İbrahim’in ismini kısaltılarak İbrahim ve Derya’nın oğlu anlamına gelen İdo ismini koymuşlardır. Müzisyen bir ailenin oğlu olan İdo Tatlıses, böyle bir ailede büyüdüğü için müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Eğitim hayatını İsviçre’de College du Leman’da tamamlamıştır. İlk iş hayatına babasına ait olan Tatlıses TV’de başlamıştır.

Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü’nde tamamlayan İdo Tatlıses, Amerika Boston’da 15 ay boyunca müzik eğitimi almıştır. Amerika’da kaldığı dönemlerde bazı clublarda DJ’lik yapmıştır. Türkiye’ye dönmesinin ardından yine bazı yerlerde DJ’lik yapmıştır. Aynı zamanda 2013 yılında açılan Tatlıses Kebap’ın işletmesini annesi Derya Tuna ile birlikte yapmıştır. 2014 yılında “Sonsuz Teşekkürler” adlı single parçası ile müzik dünyasına ilk adımını atmıştır. Ardından “Satır Satır” isimli ikinci singlenı piyasaya sunmuştur. 2015 yılında ise “Kaç Kere” ve “Aşk Bunun Adı” isimli şarkılarına klip çekmiştir.

2016 yılında Mc Donald’s’ın reklam yüzü olmuştur. Sonrasında ise Show TV’de yayınlanan “Aşk Kapıda” dizisinde rol almıştır. 2018 yılında “Sen” ve “Bileklerime Kadar Acıyo” şarkılarına klip çekmiştir.

İdo Tatlıses, uzun süredir birlikte olduğu model Yasemin Şefkatli ile aşk hayatına devam etmektedir.

Kaynakça

www.haberler.com