husnu_ozyegin

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

2877

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Hüsnü Özyeğin Kimdir?

Hüsnü  Özyeğin, 1963 yılında Robert Akademi’den mezun olduktan sonra, 1967 yılında Oregon Devlet Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini, 1969 yılında ise, Harvard İşletme Fakültesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesini almaya hak kazandı. 1974 yılında Pamukbank Genel Müdürlüğü’ne atandı. 1984 yılında Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Eylül 1987’de, Finansbank’ı kurdu ve 1987-2010 yılları arasında Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Özyeğin, halen Fiba Holding A.Ş. ile Cenevre’de bulunan Credit Europe (İsviçre)’de Yönetim Kurulu Başkanlığı, ve Credit Europe (Hollanda) ile Credit Europe (Moskova)’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Hüsnü Özyeğin, sosyal sorumluluk bilinciyle Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı,  Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Harvard İşletme Fakültesi Dekan Danışma Kurulu Üyesi ve 2011’de verilen Harvard İşletme Fakültesi Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi olarak çok sayıda toplumsal faaliyette de yer almaktadır.

Kaynakça

Hüsnü Özyeğin