Hüseyin Sungur

Unvan

Veteriner

Doğum Tarihi

20 Ekim 1959

Şehir

Antalya

Ülke

Türkiye

Burç

Terazi terazi

606

kez görüntülendi

Hüseyin Sungur Kimdir?

20 Ekim 1959 tarihinde Antalya’da doğdu. 1976 yılında Çanakkale Öğretmen Okulundan, 1981 yılında da Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden iyi derece ile mezun oldu. 14.06.1994 tarihinde A.Ü. Veteriner Fakültesinde Doktorasını tamamladı. 21 Temmuz 1995 tarihinde Milli Güvenlik Akademisini bitirdi.

1983-1986 yılları arasında Erzincan’ın Çayırlı ve İliç İlçelerinde Veteriner Hekim ve İlçe Müdürü olarak görev yaptı. 1986-89 yılları arasında Şenliköy-İstanbul Suni Tohumlama Laboratuarında Uzman olarak çalıştı. Embriyo nakli , suni tohumlama ve araştırma yönetimi konularında Almanya, İrlanda ve ABD’de değişik sürelerde eğitim gördü. 1989 tarihinde Lalahan Hayvancılık Araştırma Enstitüsü bünyesinde Embriyo transferi Laboratuarını kurdu ve Türkiye’de ilk kez sığırlarda dondurulmuş Embriyo naklini gerçekleştirdi. Hayvancılıkla ilgili değişik araştırma projelerinde aktif araştırıcı olarak görev aldı.

18.Mart 1991 tarihinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Proje Uygulama Genel Müdürlüğü’ne şube müdürü olarak atandı. Aynı Bakanlığa Bağlı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü’nde 20.11.1991-04.06.1995 tarihleri arasında Daire Başkanı, 4.06.1995-20.09.1999 tarihleri arasında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 20.Eylül 1999 yılında Koruma Kontrol Genel Müdürü oldu. Şubat 2003 ile Ağustos 2005 tarihleri arasında bakan müşavirliği görevinden sonra tekrar Koruma Kontrol Genel müdürlüğü görevine getirildi. 16 Ağustos 2006 tarihinde Genel müdür olarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığından emekli oldu.

Yurtiçi ve yurtdışında yapılan bir çok bilimsel toplantıya Tarım ve Köyişleri Bakanlığını temsilen katıldı. Hayvancılık üzerine yazılmış makaleleri ve araştırmaları mevcut olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. Halen Yumurta Üreticileri Merkez Birliği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Deneyim
10.08.2005-16.08.2006 Koruma ve Kontrol Genel Müdürü
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Ankara

04.02.2003 – 10.08.2005 Bakanlık Müşaviri
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Ankara

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6