huseyin-ozalp

Doğum Tarihi

1923

Ölüm Tarihi

10 Mart 2014

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

1664

kez görüntülendi

Hüseyin Özalp Kimdir?

Hüseyin Özalp, 1923 yılında Trabzon Vakfıkebir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ni bitirdi. 1.(XII), 3.(XIV), 4.(XV), 5. (XVI), XVIII ve XIX. Dönem Samsun Milletvekilliği, TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği ile Orman ve Ulaştırma Bakanlıkları yaptı.

Eski Orman ve Ulaştırma Bakanı Samsun’un duayen siyasetçisi ve 6 dönem Samsun milletvekilliği yapan Hüseyin Özalp, 10 Mart 2014 günü saat 05.00 sıralarında Ankara’da vefat etti.

Bir dönem eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kader arkadaşı olan Özalp için TBMM’de düzenlenen cenaze törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Özalp’ın yakınları katıldı. Çiçek, Özalp’in yakınları ile tek tek tokalaşarak başsağlığı diledi. Özalp’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, polis mangası tarafından omuzlara alındı ve ardından cenaze aracına konularak memleketi Samsun’a gönderildi.

11 Mart 2014 günü öğle namazına müteakip Samsun Büyük Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.