Unvan

Doç. Dr.

945

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Hüseyin Cinoğlu Kimdir?

Doç. Dr. Hüseyin Cinoğlu Polis Akademisi mezunudur. Kendisi Kuzey Teksas Üniversitesi Ceza Adaleti Bölümünden mastır, aynı üniversitenin Sosyoloji bölümünden doktora unvanını almıştır. Mastır tez konusu “Belli Başlı Amerikan Kollektif Şiddet Eylemlerinin [Ayaklanmalarının] Analiz Edilmesi: Ayaklanmalar ve Bunların Kontrol Altına Alınmaları”dır. Doktora tez konusu ise “Türk Hizbullah:ı Siyasi ve Silahlı Kanadında Oluşmuş Terörist Kimliğin Analiz Edilmesi”dir. Kendisi 2011 yılında Sosyoloji doçenti olmuştur. Halen Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi ve Güvenlik Yönetimi Bölüm Başkanı olarak çalışmakta olan Doç. Dr. Cinoğlu burada lisans ve Yüksek Lisans seviyesinde dersler vermektedir.

Doç. Dr. Hüseyin Cinoğlu çalışmalarını aşağıdaki alanlara yoğunlaştırmıştır: Sosyal (Toplumsal) Psikoloji, kolektif hareketler, kolektif şiddet, terörizm, fanatizm, radikalleşme, radikalleşmenin tersine çevrilmesi, terörist kimlik inşa süreçleri, demokratikleştirme, terör mağdurları. Doç. Dr. Cinoğlu’nun yukarıdaki konularda yazılmış 4 adet kitabı (bazıları edit kitaptır) ve birçok makale ve kitapta bölümü bulunmaktadır.