hizir-bahtiyar-aytac

Doğum Tarihi

1957

Şehir

Tunceli

1181

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Hızır Bahtiyar Aytaç Kimdir?

1957 yılında Dersim/Tunceli’de doğdu. İlkokulu Tunceli Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Ankara Çankaya Ortaokulu’nda okudu. Lise öğrenimini Ankara Çankaya Lisesi’nde başladı ve Tunceli Mazgirt Lisesi’nde bitirdi. 1980 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünü bitirdi.

Çalışma hayatına Turizm ve otelcilik sektöründe başlayan Aytaç, inşaat ve eğitim sektöründe de çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Tunceli Kültür ve dayanışma Vakfı’nın kurucu üyesi olan Aytaç, kurulduğundan beri vakıfta yöneticilik yapmaktadır. 1976 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kollarında başlayan siyasi hayatını, partinin farklı kademelerinde görev alarak sürdüren Aytaç, 2002 yılında da SHP parti kurucusu olarak parti meclisi üyeliği görevini yürüttü. Yerel yönetim alanında ilk çalışmalarını 1977 yılında Ankara Belediye Başkanı Ali DİNÇER ile yürüten Aytaç, 1989 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat KARAYALÇIN’la çeşitli proje ve yerel yönetim siyaseti çalışmalarında bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel ve genel seçim kampanyalarında sürekli görev alan Aytaç, bu alanda çok sayıda çalışma gerçekleştirdi. Hayatının her döneminde Dersim/Tunceli ve sosyal demokrasi için çalışan Hızır Bahtiyar Aytaç, edindiği bütün bilgi ve deneyimi memleketinde Belediye Başkanı olarak sürdürmek için CHP’den aday oldu. Aytaç evli ve iki çocuk sahibidir.

30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Tunceli Belediye Başkan Adayı oldu.