hikmet-bulak

Unvan

Emniyet Müdürü

Doğum Tarihi

1960

Şehir

Sivas

Ülke

Türkiye

1955

kez görüntülendi

Hikmet Bulak Kimdir?

1966 yılında Sivas’ da doğmuştur. 1988 yılında Polis Akademisinden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesiyle meslek hayatına başlamıştır.

1986 yılında Hacettepe Üniversitesi İİBF. Sağlık İdaresi bölümünden ve 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olan Emniyet Müdürümüz 2010 yılında da “Mersin İlindeki Trafik kazalarının incelenmesi” üzerine hazırladığı tezin ardından, Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Meslek hayatına Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire başkanlığında başlayan Emniyet Müdürümüz, daha sonra sırasıyla; Mardin İlinde, Hatay ilinde Antakya merkez ve İskenderun İlçelerinde görev yaptıktan sonra Mersin İline atanarak Güvenlik Şube Müdürlüğü, Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadeleden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 30.06.2011 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi etmesinin ardından EGM Teftiş Kurulu Başkanlığına Polis Başmüfettişi olarak atanmıştır.

10.11.2011 tarihli İçişleri Bakanlığı Kararnamesiyle Giresun İl Emniyet Müdürü olarak İlimize atanan Emniyet Müdürümüz, mesleki çalışmalarındaki başarılarından dolayı, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünce çok sayıda maaş taltifi, 10 adet takdirname, 3 adet başarı belgesi ve 1 adet üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Muhtelif tarihlerde; İtalya, Almanya, A.B.D. ve Çin’de görevli olarak yurtdışında bulunmuştur.

Evli ve üç çocuk babasıdır.