handesoral

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

2 Şubat 1987

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

464

kez görüntülendi

Hande Soral Kimdir?

Hande Soral, 2 Şubat 1987 yılında Bursa İnegöl’de doğmuştur. Babası Hamdi Soral, annesi Sebahat Soral’dır. Kardeşlerinin isimleri ise Bensu Soral ve Bedirhan Soral’dır.

Hande Soral, İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okumuştur. 2008 yılında “Komedi Dükkanı” isimli programı izlemeye gitmesi ile tüm hayatı değişmiştir. Tolga Çevik’in oynadığı Fırat Parlak’ın yönetmenlik yaptığı “Komedi Dükkanı” isimli programda Tolga Çevik, Hande Soral’ı misafir olarak sahneye çıkarmıştır. Yönetmen Fırat Parlak, Hande Soral’ın sahne performansını çok beğenmiştir ve ona oyuncu olmayı teklif etmiştir. Bu teklif üzerine Hande Soral’ın tüm hayat çizgisi değişmiştir ve oyunculuk hayatına yönelmiştir.

2008-2011 yılları arasında yayınlanan “Küçük Kadınlar” isimli dizi ile oyunculuğa başlamıştır. Dizide canlandırdığı “Armağan” karakteri ile başrol oynamıştır.

2014 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği “Çalıkuşu” isimli dizide yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. 2015 yılında “Birleşen Gönüller” isimli sinema filminde ise “Cennet” karakterini canlandırmıştır.

2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Evlat Kokusu” adlı dizide “Zeynep” karakteri ile başrol oynayan Hande Soral, son olarak “İsimsizler” dizisinde “Handan” rolü ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisinde “Zeydan” karakterine hayat vermektedir.

Ünlü oyuncu Hande Soral, 14 Ekim 2017 tarihinde İsmail Demirci ile evlenmiştir.

Kaynakça

www.sozcu.com.tr