handeerçel

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

24 Kasım 1993

Şehir

Balıkesir

Ülke

Türkiye

Burç

Yay yay

1753

kez görüntülendi

Hande Erçel Kimdir?

Hande Erçel 24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Aylin Erçel, babası Kaya Erçeldir. Kız kardeşi ise Gamze Erçel’dir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü’nde yüksek öğrenimini sürdürmektedir.

2012 senesinde Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenen Miss Civilization of the World adlı yarışmada ikinci olmuştur. Oyunculuk hayatına 2013 yılında “Çalıkuşu” isimli dizi ile başlayan Hande Erçel, bu dizide “Zahide” karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında gösterime giren “Çılgın Dershane” adlı filmde “Meryem” rolüne hayat vermiştir. Aynı yıl TRT’de yayınlanan “Hayat Ağacı” isimli dizide “Selen” karakterini oynamıştır. 2015 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “Güneşin Kızları” isimli dizisinde “Selin Yılmaz” karakteri ile adını gerçek anlamda duyurmayı başarmıştır.

Hande Erçel, 2015 yılında Altın Kelebek Ödülleri’nde Pantene Yıldızları Parlayanlar Ödülü almıştır.

Şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan “Halka” isimli dizide “Müjde” karakterine hayat vermektedir. Aşk hayatında ise ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç ile olan birlikteliğine devam etmektedir.

Kaynakça

www.yeniakit.com.tr