hamza-yanilmaz

Doğum Tarihi

3 Ocak 1963

Ölüm Tarihi

22 Mart 2011

Şehir

Elazığ

Burç

Oğlak oglak

1587

kez görüntülendi

Hamza Yanılmaz Kimdir?

3 Ocak 1963’te Elazığ Palu’da doğdu. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Kamu görevlisi olarak çalıştı. Sportif ve sosyal faaliyetlerde bulunan özel okulların kuruculuğu, işletme ve yönetiminde bulundu.

Elazığ Belediye Başkanlığına seçildi ve bu görevi yürüttü. Elazığspor Kulübü Başkanlığı yaptı. Tarihi Kentler Birliği’nin Kurucu Üyesi oldu. Özel sektörde bir yapı firmasının Genel Koordinatörü olarak çalıştı. Yanılmaz, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Eski Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ milletvekili Hamza Yanılmaz vefat etti.

Uzun süreden bu yana akciğer yetmezliği hastalığı nedeniyle tedavi gören Ak Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz, 2 gün önce yatırıldığı Ankara TOBB Hastanesi’nde 22 Mart 2011 günü yaşamını yitirdi. Durumunun bugün ağırlaşması haberleri üzerine hastaneye giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ziyareti sırasında Yanılmaz’ın son nefesini verdiği belirtildi.

Bugün öğlen saatlerinde vefat eden Yanılmaz’ın cenaze töreni ile ilgili açıklama yapılmadı. Hamza Yanılmaz, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Elazığ’dan milletvekili aday adayı olarak müracaatta bulunmuştu.